Kısa süre için geçerli indirim kampanyasını  kaçırmayın!!
 Kısa süre için geçerli indirim kampanyasını  kaçırmayın!
Tüm Blog Yazıları
E-serbest meslek makbuzu nedir?
21 Şubat 2024

E-Serbest Meslek Makbuzu, serbest meslek sahiplerinin yaptıkları hizmetler karşılığında aldıkları ödemeleri belgelemek amacıyla düzenledikleri elektronik bir belgedir. Serbest meslek makbuzu, serbest meslek faaliyeti gösteren kişilerin yaptıkları hizmetlerin bedelini ve bu hizmetlerin niteliğini gösteren bir belgedir.

E-Serbest Meslek Makbuzu, kâğıt ortamında düzenlenen serbest meslek makbuzlarının elektronik ortamda düzenlenmesini ve saklanmasını sağlar. Bu belge, serbest meslek sahiplerinin yaptıkları hizmetler karşılığında aldıkları ödemeleri kayıt altına almak ve vergi mevzuatına uygun şekilde raporlama yapmak amacıyla kullanılır.

E-Serbest Meslek Makbuzu, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara ve prosedürlere göre düzenlenir ve elektronik olarak alıcıya iletilir. Bu belge, serbest meslek sahipleri tarafından düzenlenirken, alıcılar da bu belgeleri vergi dönemlerinde beyan etmek için kullanabilirler.

E-Serbest Meslek Makbuzu, serbest meslek sahiplerinin işlemlerini daha verimli bir şekilde yönetmelerine olanak sağlar. Elektronik ortamda düzenlenen ve saklanan bu belgeler, kağıt israfını azaltır, işlemleri hızlandırır ve işletmelerin iş süreçlerini dijitalleştirmelerine yardımcı olur.

E-Serbest Meslek Makbuzunun Özellikleri Nelerdir?
Elektronik ortamda düzenlenen e-Serbest Meslek Makbuzu’nun kağıt ortamda düzenlenen Serbest Meslek Makbuzu’ndan yasal olarak hiçbir farkı yoktur.
E-Serbest Meslek Makbuzu kullanmak kağıt ortamda serbest meslek makbuzu kesmeye engel değildir. Hizmeti alan taraf talep ederse kağıt ortamda da düzenlenebilir.
E-Serbest Meslek Makbuzu elektronik ortamda düzenlenir, muhafaza ve ibraz edilir.
E-Serbest Meslek Makbuzu Gelir İdaresi Başkanlığı’na günlük olarak elektronik ortamda raporlanır.

Ayrıcalıkları Keşfet
Üstün Özellikleri, Pazaryeri ve E-Ticaret Entegrasyonları ile İYİHESAP Tek Panelden, Kolayca tüm operasyonlarınızı yönetir. Toplu fatura düzenleyebilir, kargo makbuzları yazdırabilirsiniz.!
Kullanıcı Dostu
Kullanıcı Dostu
İYİHESAP Eğitime ihtiyaç duyulmayacak kadar kolaydır ve aynı zamanda kendi içerisinde yardım videoları ile desteklenmiştir.
Ücretsiz Güncellemeler
Ücretsiz Güncellemeler
Sürekli güncellenen İYİHESAP ile tüm güncellemeleri ücretsiz alırsınız ve programın tüm özelliklerini kısıtlamasız kullanabilirsiniz.
Zengin Entegrasyonlar
Zengin Entegrasyonlar
Bilinen tüm e-ticaret ve pazaryeri sitelerine entegrasyonu ve dahili sanal pos, sms sistemi ile ahtapot bir yazılımdır.
Özgürce Kullanım
Özgürce Kullanım
İYİHESAP ek kullanıcı, banka, depo, şube, döviz vb. gibi özelliklerde sizden ücret talep etmez. Tüm özellikleri özgürce kullanırsınız.
E-Hizmetler
E-Hizmetler
E-Fatura, E-İrsaliye, E-Mutabakat gbi tüm süreçlerinizi İYİHESAP ile hatasız yürütebilirsiniz. Gelen E-Faturalarınızı tek tıklama ile işleyebilirsiniz.
Hızlı Raporlama
Hızlı Raporlama
Tüm işletmelerin ihtiyaç duyabileceği raporlama seçenekleri.. Cari, stok, kasa, banka, döviz, çek, senet raporları gib onlarca seçenek.
Ayrıcalıklar
3 Dakikada hesabını oluştur

14 Gün Sınırsız kullanın. Teklif, sipariş, E-fatura işlemlerinizi sms ile saniyede gönderin ve müşteri memnuniyetini artırın.

0
Tamamlanan Proje
0
Mutlu Müşteri
0
Olumlu Geridönüş
0
Kazanılan Ödül
Türkiye’nin Lider
Ön Muhasebe Yazılımı
Binlerce büyük markanın tercihi İYİHESAP ile güvenli ve kullanıcı dostu ön muhasebeyi deneyimleyin, herşeyin ne kadar İYİ olduğunu göreceksiniz.
14 Gün Ücretsiz Deneyin
İnternete erişebilen her türlü cihazdan kullanım kolaylığı ile İYİHESAP'ın benzersiz özelliklerini çok seveceksiniz
WhatsApp Support
WhatsApp Destek
Bize Mesaj Gönderin